Ödüller


Orta ölçekli mutfak ticareti federal birliği BMK Düsseldorf her yıl özel yenilikçi ürünleri ödüllendirir. Mutfak mobilyası dalında Häcker Küchen firması, 2007 yılında "silent-move" ürünü, 2010 yılında emotionNOVA ürün serisi ve 2011 yılında Climber üst dolapları için bu ödüle layık görülmüştür.

 

silent-move: Bu başarılı kreasyon, yüksek düzeyli mutfak tasarımına en iyi örnektir. Eşsiz, minimalist tasarım, özel ile yetinmeyenlere dahi görsel bir keyif kaynağıdır. Bu tasarımı mükemmele vardıran son dokunuş ise "silent-move compact", neredeyse havada uçarcasına kademesiz hareket eden 12 cm kalınlığındaki granit tezgah sistemi. Kapatıldığında ocak ile evyeyi gizleyen alt dolabın koyu renkli, kontrast bir çerçevesini oluşturuyor. Açıldığında ise, tüm fonksiyonlara erişimi sağlarken, sizi de 13 farklı doğal granit, beş çeşit yapay taş seçeneği ve iki seramik yüzeyi ile rüya gibi bir tasarım içerisinde yer almaya davet ediyor.

 

NOVA: Farklı düşünmek, bakış açısını değiştirmek ve beklentileri sorgulamak: İşte Nova projesinin oluşumunda önemli rol üstlenen ana başlıklar. Tasarımcı Dietmar Hentschker' in çıkış noktası ise, bir mutfağın temel işlevlerini ayrıştırıp "güzellik için kullanım alanı bulmak" inancı ile yeniden yaratmak. Sonuç, yepyeni bir mutfak konsepti. İşlevsel modüler parçalardan oluşması açısından mutfak tasarımında öncü. emotionNova çalışma alanları, bol miktarda saklama alanı sunan birer mobilya çerçeve içerisinde sergileniyor. Yuvarlatılmış dış tasarımı ile katı hatlı iç tasarım arasında bir kontrast yaratılıyor. 28 ayrı modülün her biri, bazen boşlukta yüzermişcesine hafif ve zarif, bazen de belirgin kübik kütlesel, ama hepsi de kendi çerçevesi içerisinde birer sanatsal obje gibi son derece estetik. Tasarımcıya iddialı mutfaklar yaratma yolunda yeni ufuklar açıyor.

 

Üst dolap Climber: Häcker firması tarafından münhasıran geliştirilen üst dolap Climber, mutfakta yerini almıştır. Zarif ve tamamen yeni tasarımı nedeniyle özellikle yemek ve oturma odalarında yer bulur. Bu dolabın özelliği, dokuz cam dekorasyonunda temin edilebilen 13 cm genişliğinde cam lamellerdir. Dolabın alt tabanına hafif bir dokunmayla ön cam lameller elektrikli kumanda ile yavaş ve zarif bir şekilde yukarı kalkar ve aynı zariflikle tekrar kapatılır. Gövde seviyesine (65/78/91 cm) bağlı olarak dolaba, LED aydınlatma ile donatılabilen bir veya iki cam raf eklenebilmektedir. Genel olarak kulpsuz ART programları ile temin edilebilen Climber, yüksek kaliteli systemat ve emotion ürün serilerinde de temin edilebilmektedir. Zamansız ve şık tasarımları sevenler için gösterişli bir mücevher.

 

Moving table: Yemek masasına dönüştürülebilen bir mutfak adası, Interior Innovation Award - Selection 2013 ile ödüllendirilmiş.